Autor Tema: Stare slike Rijeke  (Posjeta: 13104 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elvis

• Jr. Member
  • **
Odg: Stare slike Rijeke
« Odgovori #45 u: 16.06.2012. 08:21 »
Po čemu si zaključio da je fotografirano oko 2000. god.?

Na temelju subjektivnog i objektivnog posmatranja :D

Subjektivno jer sam vidio kada su radili "kapicu", odnosno kada su zadnja dva kata premazivali da zaustave/uspore propadanje fasade. Prije toga je ekipa iz (mislim) Octopusa na konopcima prošla fasadu od vrha do dna i čekićima otukla sve slabe komade betona.  Zbog tog premaza je vrh zgrade tamniji.

A objektivni razlog su GSM antene na vrhu. Ne sjećam se više točno godine, ali GSM se počeo montirat IIRC 95+

Evo i moje fotografije radova. Malo je nejasna iz subjektivnog i objektivnog razloga. Subjektivni je "ja kao fotograf" a objektivni je film kojemu je 1990 kada sam ga nabavio već prošao rok trajanja (i to mjereno u godinama) a ovo je snimljeno 98 ili 99-te  :)

Offline Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Rijecani.com - o najdražem gradu na jednom mjestu!
    • Rijecani.com
« Odgovori #46 u: 16.06.2012. 10:31 »
Po čemu si zaključio da je fotografirano oko 2000. god.?

Na temelju subjektivnog i objektivnog posmatranja :D

Subjektivno jer sam vidio kada su radili "kapicu", odnosno kada su zadnja dva kata premazivali da zaustave/uspore propadanje fasade. Prije toga je ekipa iz (mislim) Octopusa na konopcima prošla fasadu od vrha do dna i čekićima otukla sve slabe komade betona.  Zbog tog premaza je vrh zgrade tamniji.

A objektivni razlog su GSM antene na vrhu. Ne sjećam se više točno godine, ali GSM se počeo montirat IIRC 95+

Evo i moje fotografije radova. Malo je nejasna iz subjektivnog i objektivnog razloga. Subjektivni je "ja kao fotograf" a objektivni je film kojemu je 1990 kada sam ga nabavio već prošao rok trajanja (i to mjereno u godinama) a ovo je snimljeno 98 ili 99-te  :)

Dovoljno argumenata. Skidam fotografiju iz rubrike stare fotografije. Ako 'naiđeš' na kakvu staru fotografiju molio bi te da je objaviš tu na forumu pa ćemo je objaviti i na web stranici. Zahvaljujem na ukazanoj pogrešci i odličnom obrazloženju. I još samo da dodam  naklon1.

Offline elvis

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #47 u: 16.06.2012. 14:16 »
Ima dosta starih fotografija Rijeke i to iz zraka na izložbi Miljenka Smokvine u Državnom arhivu Rijeka  - povijesne fotografije grada Rijeke snimljene iz zrakoplova.

Offline Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Rijecani.com - o najdražem gradu na jednom mjestu!
    • Rijecani.com
« Odgovori #48 u: 07.01.2013. 15:29 »
Evo dvije fotografije sa Vežice koja je tada bila u izgradnji... (Iz monografije : Građevno poduzeće Jadran 1945-1965)

Offline duskom

• Full Member
  • ne zgriješi s zlom namjerom
    • https://picasaweb.google.com/113589938997281074588
« Odgovori #49 u: 14.05.2013. 17:00 »
Nešto iz novije povijesti.. Brodomaterijal... giganska firma u svojoj branši, ove godine bi slavila 65. obljetnicu svog osnivanja (da je preživjela privatizaciju). Iz monografije od 1983. evo nekoliko zanimljivosti...

duskom

Offline duskom

• Full Member
« Odgovori #50 u: 14.05.2013. 17:02 »

duskom

Offline duskom

• Full Member
« Odgovori #51 u: 14.05.2013. 17:05 »
Afrička nagrada- kao najbolji izvoznik...

radilo se na dovršetku skladišta na Kukuljanovi i na "radnim akcijama"...

a ovo su ljudi zaslužni za te uspjehe....

duskom